Grafika ukazująca stronę startową wirtualnego gospodarstwa. Na tle zielonego pola widać napis "wirtualne gospodarstwo"

Wirtualne gospodarstwo

Ostrzeżenia przed załamaniem pogody, szkodnikami i zagrożeniami na polu, szybki kontakt z doradcą rolniczym oraz porady, kiedy i w jakiej ilości stosować środki ochrony roślin – to tylko niektóre zalety e-usługi „Wirtualne gospodarstwo”, która jest dostępna na platformie doradczej eDWIN.

W czarnej skrzyni leżą czerwone pomidory. Nad nimi widać pnącza, na których rosną pomidory.

Śledzenie pochodzenia produktów

Jedną z usług, dostępnych w ramach platformy doradczej eDWIN jest „Śledzenie pochodzenia produktów”. To usługa, z której mogą korzystać zarówno rolnicy, jak i konsumenci, czyli w praktyce każdy z nas.

Zbliżenie na liście buraka, na których widać objawy choroby w postaci brązowych kropek.

Raportowanie zagrożeń

Platforma doradcza eDWIN zapewnia elektroniczne usługi, z których mogą korzystać nie tylko rolnicy. Przykładem takiej usługi jest „Raportowanie zagrożeń”. Tego typu usługa może być wykorzystywana na co dzień na przykład przez instytucje naukowe lub instytucje odpowiedzialne za realizację ochrony roślin.

Słoneczny dzień. Na polu stoi stacja meteorologiczna, która zbiera dane meteorologiczne. W tle widać uprawy i drzewa.

Udostępnianie danych meteorologicznych

Dostęp do danych meteorologicznych, aktualne informacje o zmianach pogody, a nawet powiadomienia, które ułatwią podejmowanie decyzji o zabiegach na polu - to wszystko jest możliwe w ramach usługi „Udostępnianie danych meteorologicznych”, dostępnej na platformie eDWIN.