Grafika ukazująca fragment plakatu promującego konferencję online. Widać na niej dłoń trzymającą telefon. Na ekranie widoczne jest logo WODR oraz wymienione są trzy elektroniczne usługi w ramach eDWIN.

Platforma eDWIN - 4 konferencje podsumowujące projekt

Znaczenia dostępu informacji w innowacyjnym podejściu do wymogów integrowanej ochrony roślin, praktyczne wykorzystanie platformy eDWIN i Wirtualnego Gospodarstwa lub dalsze perspektywy rozwoju platformy doradczej eDWIN - to tylko niektóre tematy wykładów, które zostaną wygłoszone podczas 4 konferencji „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin eDWIN jako narzędzie cyfryzacji gospodarstw rolnych”, które będą podsumowywały trzyletnie prace nad projektem i platformą eDWIN.

Trzyletnie prace nad projektem eDWIN („Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin") dobiegają już końca. Tym samym w czerwcu na rynku pojawi się platforma doradcza eDWIN. Zanim to jednak nastąpi zapraszamy Państwa do udziału w 4 konferencjach podsumowujących projekt, które odbędą się w następujących terminach:

  • Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie - 17 maja w Krakowie,
  • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego - 20 maja w Piasecznie,
  • Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu - 27 maja w Poznaniu,
  • Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu - 31 maja w Kościerzynie.

Program konferencji

Program wszystkich konferencji będzie taki sam.

GodzinaWydarzenie
10.00 – 10.30 Powitanie gości, oficjalne rozpoczęcie konferencji
10.30 – 11.45 Wykłady – część teoretyczna
10.30 – 11.15  „eDWIN – Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin”
11.15 – 11.45  „Znaczenia akcesu informacji w innowacyjnym podejściu do wymogów integrowanej ochrony roślin”
11.45 – 12.30  Przerwa
12.30 – 14.15  Wykłady – część praktyczna
12.30 – 13.00  „Podręczny doradca rolnika. Praktyczne wykorzystanie platformy eDWIN i Wirtualnego Gospodarstwa”
13.00 – 13.30  „Dalsze perspektywy rozwoju platformy doradczej eDWIN”
13.30 – 14.15  Panel dyskusyjny

Konferencja online

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu wraz z Partnerami uczestniczącymi w projekcie eDWIN zaprasza na konferencję online pod nazwą: „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin eDWIN jako narzędzie cyfryzacji gospodarstw rolnych”.

Termin: 27 maja 2022 roku w godzinach 10:30–14:30.

Link do transmisji online: https://www.youtube.com/watch?v=xVOfdo07ksc (transmisja na kanale youtube Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu).

Plakat promujący konferencję online, podsumowującą projekt eDWIN. Na górze znajdują się logotypy Funduszy Europejskich, flaga Polski, logo eDWIN i flaga Unii Europejskiej. Poniżej jest grafika dłoni trzymającej telefon oraz logo WODR i informacja o zaproszeniu na konferencję online. Jeszcze niżej jest program konferencji.

Platforma doradcza eDWIN

Ostrzeżenia przed agrofagami lub załamaniem pogody, powiadomienia o możliwych zagrożeniach na polu, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, a nawet możliwość sprawdzenia, skąd pochodzi produkt i jakie środki były stosowane podczas uprawy – to tylko przykładowe korzyści, jakie niesie za sobą platforma doradcza eDWIN.

Odpowiednia ochrona roślin, troska o środowisko oraz cyfryzacja i wprowadzanie nowych rozwiązań to jedne z kluczowych aspektów dzisiejszego rolnictwa, o czym świadczy między innymi polityka Europejskiego Zielonego Ładu, którą prowadzi Unia Europejska. W powyższe założenia doskonale wpisuje się platforma doradcza eDWIN, która jest codziennym wsparciem dla rolników podczas ich pracy. W ramach platformy eDWIN będzie można korzystać z czterech elektronicznych usług. Są to:

  • Wirtualne gospodarstwo,
  • Udostępnianie danych meteorologicznych,
  • Śledzenie pochodzenia produktu,
  • Raportowanie zagrożeń.

W pracach nad platformą uczestniczyło aż 19 partnerów z całej Polski. Całkowita wartość projektu wynosiła aż 20 902 508,02 zł, z czego ze środków europejskich pochodziło 17 689 792,53 zł, zaś resztę stanowiły środki z budżetu państwa. eDWIN był pierwszym projektem z zakresu rolnictwa, finansowanym w ramach programu Polska Cyfrowa.