Materiały instruktażowe

Instrukcje dotyczące procesu rejestracji oraz korzystania z platformy doradczej eDWIN. Materiały obejmują procedurę importowania plików z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, użytkowania Karty Pola, a także analizy danych meteorologicznych z lokalnych stacji.

Dane Meteo

Dane Meteo (film z audiodeskrypcją)

Import pliku GML

Import pliku GML (film z audiodeskrypcją)

Karta Pola

Karta Pola (film z audiodeskrypcją)

Karta Pola wersja mobilna

Karta Pola wersja mobilna (film z audiodeskrypcją)

Rejestracja w systemie

Rejestracja w systemie (film z audiodeskrypcją)

Materiały promocyjne

Platforma doradcza eDWIN ma na celu wspomaganie decyzji w codziennej pracy rolnika oraz poprawę jakości produkowanej żywności. W ramach platformy dostępne są cztery e-usługi: Wirtualne gospodarstwo, Udostępnianie danych meteorologicznych, Raportowanie zagrożeń i Śledzenie pochodzenia produktów.

Platforma doradcza eDWIN

Platforma doradcza (film z audiodeskrypcją)

Wirtualne gospodarstwo

Wirtualne gospodarstwo (film z audiodeskrypcją)

Udostępnianie danych meteorologicznych

Udostępnianie danych meteorologicznych (film z audiodeskrypcją)

Raportowanie zagrożeń

Raportowanie zagrożeń (film z audiodeskrypcją)

Śledzenie pochodzenia produktów

Śledzenie pochodzenia produktów (film z audiodeskrypcją)

Zdjęcie ilustracyjne ukazujące kartkę z kalendarza z datami.

Wydarzenia z projektem eDWIN

Projekt eDWIN jest promowany przy okazji różnorodnych wydarzeń, takich jak targi, konferencje, szkolenia i wiele innych. Poniżej przedstawiamy listę wydarzeń w 2022 roku, podczas których będzie można dowiedzieć się o projekcie eDWIN.

Zdjęcie ilustracyjne. Uścisk dwóch męskich dłoni na tle błękitnego nieba.

Partnerzy projektu eDWIN

W projekcie eDWIN łącznie uczestniczy aż 19 partnerów z całej Polski. Dzięki współpracy wszystkich partnerów możliwe jest przeprowadzenie projektu. Liderem oraz pomysłodawcą projektu eDWIN jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Jeśli masz pytanie, znalazłeś błąd, masz propozycję rozwoju platformy skontaktuj się:

  • z doradcą z najbliższego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
  • skorzystaj z systemu obsługi zgłoszeń » eDWIN Helpdesk
  • wyślij wiadomość na adres » Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • zadzwoń 61 863 04 19 (w dni robocze czynny w godzinach 7-15)
Dyrektor Jacek Sommerfeld stoi ze Złotym Medalem na scenie targów Polagra Premiery

Podwójne Złoto platformy doradczej eDWIN na targach Polagra Premiery!

Platforma doradcza eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, otrzymała dwa Złote Medale na targach Polagra Premiery. Nagrody są przyznawane produktom wyróżniającym się innowacyjnością przez ekspertów oraz samych konsumentów i uczestników targów.

Grafika ilustracyjna. Na grafice widoczna jest dłoń trzymająca telefon. Obok jest logo eDWIN oraz informacje o platformie doradczej eDWIN.

Platforma doradcza eDWIN ze Złotym Medalem!

Platforma doradcza eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, została nagrodzona Złotym Medalem Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nagroda jest przyznawana produktom wyróżniającym się innowacyjnością w oparciu o autorskie rozwiązana.

Na jasnoszarym tle widoczny jest obrazek telefonu oraz informacje o aplikacji doradczej eDWIN. Na dole są logotypy UE, flaga Polski, logo Polski Cyfrowej oraz logo eDWIN

Rolnicza aplikacja eDWIN całkowicie dostępna. Każdy może z niej skorzystać

Bezpłatna aplikacja eDWIN, która ułatwia codzienną pracę na polu, jest już całkowicie dostępna. Skorzystać mogą z niej zarówno rolnicy, jak i samorządy, instytucje naukowe oraz każdy z nas. Wraz z końcem października uruchomione zostały dwie ostatnie usługi w ramach platformy eDWIN, którymi są „Śledzenie pochodzenia produktów” oraz „Raportowanie zagrożeń”.

Wnętrze sali wykładowej. Dyrektor Jacek Sommerfeld przemawia przed grupą ludzi siedzących na krzesłach.

Platforma doradcza eDWIN - podsumowanie prac na konferencji w Poznaniu

Podsumowanie ponad trzyletnich prac nad platformą eDWIN, dyskusje nad dalszym rozwojem platformy oraz wykłady dotyczące między innymi ochrony roślin – tak wyglądała wtorkowa konferencja na temat projektu eDWIN, którą zorganizował Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W konferencji uczestniczyły osoby zaangażowane w prace nad powstaniem platformy.

Grupa kilku osób, w tym dyrektor WODR i minister rolnictwa, stoi przed namiotem eDWIN i pozuje do zdjęcia.

Premiera platformy doradczej eDWIN na Krajowych Dniach Pola

Platforma doradcza eDWIN oficjalnie zadebiutowała i została zaprezentowana w niedzielę, 12 czerwca, przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, podczas Krajowych Dni Pola Poświętne 2022. W trakcie Krajowych Dni Pola odwiedzający mogli dowiedzieć się o platformie eDWIN oraz zarejestrować konto w systemie na dwóch stoiskach eDWIN.